Święto Hodowców Gołębi Pocztowych 11 listopada 2017

Święto Hodowców
Gołębi Pocztowych
11 listopada 2017
Galeria Szyb Wilsona
Ul. Oswobodzenia 1
Katowice

Po trudnym sezonie lotowym pomiędzy duchowym spotkaniem na Górze św. Anny a wystawami pragniemy zaprosić wszystkich hodowców i ich rodziny do przeżycia w dniu 11 listopada 2017 roku „Święta hodowców gołębi pocztowych”. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym kraju i chcemy, by miało ono charakter prawdziwego święta, radości z pasji hodowania i lotowania gołębiami pocztowymi oraz posiadało zarazem charytatywny wymiar.  Program tego wydarzenia będzie bardzo bogaty.
Od godziny 9.30 do 22.00 wydarzy się naprawdę wiele w symbolicznej Galerii Szyb Wilson w Katowicach, gdzie już w 2006 roku organizowaliśmy aukcję gołębi na rzecz poszkodowanych w katastrofie MTK.
Na godz. 10. 00 zaplanowano forum dyskusyjne na temat tajemnic współczesnego sportu gołębiarskiego z udziałem czołowych hodowców świata, takich jak: M. Mattheeuws (Belgia), Florian Hendriks (Holandia), Tino Bergemann (Niemcy), Denis Faber (Niemcy), M. Schumacher (Niemcy), R. Puttmann (moderator).
Od 12.00 do 14.00 na scenie pojawią się muzycy, których także pasją są gołębie czyli Mirek Szołtysek oraz zespół Baciary na czele ze swoim liderem Januszem Bodym – czołowym hodowcą gołębi Polski południowej.
Od 14.00 planujemy finał aukcji charytatywnej gołębi na rzecz podopiecznych Fundacji Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego. Po aukcji rozpoczniemy biesiadę, świętowanie przy stołach w ramach której wystąpi zespół FRELE oraz młodzieżowa orkiestra dęta ze Świbia.

Hodowcy gołębi to ludzie o gołębich sercach. Dowodem na to jest chociażby pokaźna liczba gołębi (ok. 200 gołębi!!!) ofiarowana na aukcję przez najlepszych hodowców całej Europy. Na aukcji znajdą się bezpośrednio dzieci i rodzeństwo gołębi olimpijskich z takich hodowli jak: T. Rumiński, D. Palarski, M. Kobiela, R. Majchrzak, W. Hańderek, J. Grzankowski, G. Lazar, R. Pawłowski, A. Konieczny, J. Schnaucner, Bula-Latacz, M. Trzaska. Gołębie od czołowych hodowców świata, min: Holandia – J. Hoymans, G. Koopman, K. Bosua, G. & B. Verkerk, Co Vebree, M. Sangers, F. Hendriks; Belgia – B. Geerinckx, G. Clique, R. Cools, A. Derwa, R. Buvens, M. Mattheeuws, P. Boeckx, Gebr. Herbots; Słowacja – I. Silo, Greg Team, Czechy – L. Kubacek, M. Skrbek; Niemcy – G. Prange, R. Puttmann, W. Roeper, D. de Beer, H. Lekscha, A. Drapa, H. Kruger, P. Esser.

To tylko niektóre nazwiska, gdyż nie sposób wymienić tu wszystkich, dlatego zapraszamy do śledzenia całości wydarzenia na www.naszegolebie.pl

Od 24 października rozpocznie się preaukcja na www.naszegolebie.pl i tylko te gołębie, które w ramach internetowej licytacji osiągną kwotę 1000 zł i wyższą zakwalifikowane będą do finału 11 listopada.

Każda zakupiona cegiełka wstępu w cenie 10 złotych będzie brała co godzinę udział w różnych konkursach i losowaniu nie tylko gołębi także z czołowych hodowli ale i koszulek, piłek, zdjęć z autografem Kuby Błaszczykowskiego i wielu innych atrakcyjnych nagród.

O jakości gołębi ofiarowanych może świadczyć chociażby gołąb podarowany przez wybitnego hodowcę gołębi w Niemczech, który przekazał 2 gołębie – dzieci słynnego „520”, który zdobył nie tylko 7 pierwszych konkursów ale i 20 konkursów do 9 miejsca na liście! Obydwa samczyki ofiarowane przez G. Prange brały udział w 2 lotach i zdobyły odpowiednio – DV 02098-17-1395 – 1/165km/2658 gołebi; 4/270km/2544gołębi oraz DV 02098-17-1507 – 2/165km/2544 gołębi!!

Marzeniem dobrze nam znanego wybitnego polskiego piłkarza Kuby Błaszczykowskiego była fundacja, by w ten sposób móc na różne sposoby pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. Od dwóch lat to marzenie Kuby się spełniło, bo tyle czasu właśnie istnieje jego Fundacja Ludzki Gest. A my jako hodowcy gołębi pocztowych, ludzie o gołębich sercach możemy stać się przedłużeniem marzenia Kuby i uczestniczyć w pięknym dziele pomagania tym, którzy tej pomocy naprawdę pokazują. I na pewno piękniejsza i o wiele wartościowsza staje się nasza pasja godowania gołębi pocztowych, kiedy możemy ją przekuć w ludzki gest miłości wobec bliźniego!

 

Dlatego zachęcam bardzo i do licytowania gołębi, jak i do przeżycia Święta hodowców gołębi pocztowych w Galerii Szyb Wilson w Katowicach 11 listopada 2017 roku.

 

Ks. Jerzy Kostorz, prof. UO

 

aukcja-pl

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *